„Drahý velvyslanče Hradílku, píši Vám a Vaší vládě, abych vyjádřil svoje zklamání nad přítomností prezidenta Miloše Zemana na protiislámském shromáždění dnes odpoledne,“ stojí v úvodu dopisu.
Důvodů, které Lowlese k sepsání dopisu vedly, je několik. Předně to, že Zeman mluvil k davu, jenž na něj mával transparenty s nápisy „Zakažte islám“ či „Jděte s islámem do prdele“.
Dále pak skutečnost, že prezident stál na pódiu nejen vedle Martina Konvičky, ale především vedle šéfa německého hnutí Pegida a vedle Stephena Lennona, zakladatele organizace English Defence League a známého fotbalového chuligána.
„Ze sociálních médií je vcelku zřejmé, jak účast prezidenta Zemana na protiislámském shromáždění podpořila rasisty a pravicové extrémisty napříč kontinentem,“ napsal v dopise Lowles.
Celé znění petice v anglickém jazyce zde
Zemanův výstup považuje za kontraproduktivní. Obzvlášť ve chvíli, kdy světu hrozí nebezpečí od Islámského státu, „rozdmýchávat plameny protimuslimské nenávisti nijak nepomůže“. Naopak mu to jen nahrává do karet.
Lowles odcitoval zprávu britských tajných služeb. „ISIS bude chtít vyprovokovat nepřátelství vůči uprchlíkům, bude chtít vzestup krajní pravice po celé Evropě a bude chtít, aby uprchlíkům přišlo, že nejsou vítáni, aby pak byli ochotnější nechat se rekrutovat samotným ISIS.“
„Žijeme ve velmi složitých a nebezpečných časech. Naneštěstí je činy prezidenta Zemana ještě o trochu ztížily,“ napsal na závěr.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa