„To už se zbláznili?“ Microsoft zavedl novinku pro ochranu klimatu, ekonom žasne

12.09.2024 21:11 | Monitoring

„To se už všichni totálně zbláznili?“ hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček vyjádřil na sociální síti svou frustraci nad novou funkcí operačního systému Windows 11. Nově se bude Windows 11 od společnosti Microsoft aktualizovat výhradně v časech, kdy při aktualizaci bude vytvořeno nejméně emisí. Microsoft, lídr v oblasti ESG, tak pokračuje ve svých závazcích k dosažení uhlíkové neutrality a investicím do udržitelných iniciativ.

„To už se zbláznili?“ Microsoft zavedl novinku pro ochranu klimatu, ekonom žasne
Foto: BH Securities
Popisek: Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities

Hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček na platformě X upozornil na novou funkci aktualizací systému Windows 11, která se zaměřuje na snížení emisí uhlíku. Aktualizace jsou nyní plánovány s ohledem na regionální údaje o emisích, takže jsou prováděny v časech, kdy zařízení vytváří co nejméně emisí.

„Když jsou zařízení připojena k internetu, zapnutá a jsou k dispozici údaje o regionální intenzitě emisí uhlíku, služba Windows Update naplánuje instalace v určitou denní dobu,“ uvádí operační systém Windows 11 společnosti Microsoft. „Když tak učiníte, může to vést k nižším emisím uhlíku, protože větší část elektřiny pochází z méně uhlíkových zdrojů v elektrické síti.“

Ekonom Křeček se už tak k aktualizacím stavěl kriticky a považoval je za „nutné zlo“, které ho zdržuje od práce. „Nechávám je instalovat, když odcházím na schůzku, a doufám, že po návratu bude vše fungovat. Nyní mě však Windows 11 navádí, abych aktualizace prováděl podle toho, kdy budu vytvářet nejmenší emise. To se už všichni totálně zbláznili?“ reagoval ekonom frustrovaně a novou změnu, která by ho nutila synchronizovat aktualizace s minimalizací emisí, považuje za přehnanou.

Nová změna při aktualizacích by mohla být vnímána negativně jako tzv. greenwashing. Praktika, kdy firmy prezentují své aktivity jako ekologicky šetrné, aniž skutečně mění své operace nebo přispívají k výraznému snížení environmentálního dopadu. Greenwashing často zahrnuje marketingové triky a tvrzení o ekologických přínosech, které ve skutečnosti nepřinášejí reálné zlepšení. I ekonom Štěpán Křeček nad novou změnou při aktualizacích vyjádřil spíše skepsi nad jejími účinky a dopady.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Kratochvílová

Co by podle vás jako přesně nastalo, kdyby přišel ten konec Evropy?

A je reálné si myslet, že bysme se ubránili sami, i když zvýšíte výdaje na obranu sebevíc? A k čemu se přikláníte? Je lepší spoléhat na Evropu nebo na USA? Ještě k té vaší poznámce, že musíme na bezpečnostní situaci, která teď ve světě panuje reagovat včas. Nemáte ale dojem, že už včera bylo pozdě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Říkal si Cleopatra, tak seděl se ženami. Německo žasne nad případem vraha z Afriky

18:18 Říkal si Cleopatra, tak seděl se ženami. Německo žasne nad případem vraha z Afriky

Až neuvěřitelný případ se právě probírá v Německu, kde africký migrant ubodal dozorce v uprchlické u…