Z Evropské unie je v posledních letech chrleno na evropské občany a firmy množství regulací, které se snaží určovat striktní pravidla i pro odvětví, která jsou teprve v začátcích, a z Bruselu přichází chlubení, že EU „bude mít jako první na světě komplexní pravidla pro používání umělé inteligence“, a ozývá se zaryté tvrzení, že regulace inovacím „prospívají“.
V březnu letošního roku rada a parlament dosáhly dohody o rozšíření využívání digitálních nástrojů v oblasti práva obchodních společností EU a před nedávnem vstoupily v platnost také balíčky týkající se digitálních služeb, ať už to byl Akt o digitálních službách či Akt o digitálních trzích.
Tím to však ani zdaleka nekončí. „Evropská unie aktivně usiluje o zdokonalení digitálního prostředí ve prospěch všech Evropanů. Náš digitální život musí být bezpečný a snadný a respektovat základní svobody,“ znělo z Bruselu, zatímco se tam v uplynulém roce řešil také o akt o datech a akt o umělé inteligenci.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radek Kotas
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.