Jak si jediná pirátská europoslankyně vysvětluje vzestup pravicových konzervativních sil ve volbách do Evropského parlamentu? A jak by se Gregorová rétoricky postavila vedle volebního lídra Motoristů sobě Filipa Turka a porovnala vzájemou politickou cestu Pirátů a Motoristů? „Já si ve skutečnosti myslím, že mezi námi je mnoho podobností a že možná z toho vyplývá proč, zvlášť pro ty mladé lidi nebo prvovoliče nebo ty trošku i naštvané, tak jsme tou variantou takových, až bych řekla nepolitiků. Samozřejmě Filip Turek byl výrazně víc nepolitikem než já,“ řekla Gregorová.
Poznamenala, že voliči ji stále vnímají jako jistou rebelku proti systému. Ale zcela jinak, než jak vnímají Turka. Jenže Turek podle ní tíhne spíše k autoritářství. „Myslím si, že tam je jeden takový podobný prvek, ale zároveň nás s Filipem Turkem i extrémně rozděluje. A to je fakt, že oba hodně mluvíme o svobodě, ale vnímáme se navzájem jako antiteze té svobody. Filip Turek je tezí autoritářství, on se rád obklopuje autoritami, rád by byl autoritou. Je to takový ten silný vůdce,“ ukázala Gregorová na Filipa Turka.
A jak podle ní vnímá Turek Gregorovou? „On mě nepochybně vnímá optikou přeregulovatelnosti a toho, že všude jsou nějaká omezení a podobně. Navzájem se pak vnímáme jako antiteze svobody. Ale právě proto naši podporovatelé a voliči k nám tak trochu tíhnou,“ myslí si Gregorová. „A také proto, že jsme oba jak z Minecraftu,“ řekla s humorem Gregorová.
Došlo i na genderové rozdělení populace. Podle průzkumu NY Times tíhnou mladé ženy spíše k levici, zatímco mladí muži k pravici. Čím to je? „Ženy byly v posledních dekádách velmi silně emancipovány. Už nemusí být jenom doma, můžou mít vlastní peníze, můžou volit, můžou si budovat kariéru nebo mít tu volbu,“ popsala Gregorová vývoj v ženské emancipaci.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
válka na Ukrajině
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Marian Kučera