„Je tu komplikovaná historie událostí, jako je Československo roku 1968, kdy údajnými důvody vstupu do země byla ochrana tamních obyvatel,“ měl uvést šéf americké diplomacie v souvislosti s přítomností ruských vojsk na Krymu. Zprávu přinesl server iHNed.cz.
K tvrzení Ruska, že jeho vojáci dislokovaní v cizině chrání tamější obyvatelstvo, pak Kerry sarkasticky poznamenal: „Musíte se zeptat Poláků, jak se cítili, když byli 'chráněni' po celé ty roky.“
Kerryho šéf, prezident Barack Obama, se mezitím sešel s německou kancléřkou Angelou Merkel. Jednali spolu o řešení situace na Krymu a celé východní Ukrajině. Podle serveru iHNed.cz se měli shodnout, že je nezbytné do oblasti vyslat mezinárodní pozorovatele.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: jav