„V pátek jsem se potkal s paní Michaelou Šojdrovou, která s celou touhle záležitostí přišla. Na schůzce byli i naše bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková, naše poslankyně Monika Červíčková, která tři roky žila a pracovala v Sýrii, ministr vnitra Jan Hamáček, Jaroslav Miko z Češi pomáhají, Martin Rozumek z Organizace pro pomoc uprchlíkům, syrská lékařka působící v ČR Samira Sibai, Šimon Pánek z Člověka v tísni a další,“ sdělil Babiš s tím, že Šojdrová sama o žádných konkrétních sirotcích neví.
„Nemá připravený žádný seznam. Tak jsme se dohodli, že jí Ministerstvo vnitra dá kontakt na organizace, které spravují uprchlické tábory v Řecku. A až ty konkrétní děti najde, můžeme se bavit dál. Podle lidí, kteří problematice uprchlíků rozumějí, ale takové děti neexistují. Pokud by je přece jen paní Šojdrová našla, byl bych já osobně spíš pro to, postavit jim dětský domov včetně školy v Jordánsku nebo Libanonu, než se budou moct vrátit zpátky domů do Sýrie. Tedy do prostředí, kde se narodily a vyrůstaly. Zopakoval jsem, že pomáhat musíme utečencům a jejich dětem V MÍSTĚ, kde žijí, znají ho a vyrostli v něm. Jaký se po pár minutách objevil titulek v novinách? Jasně: ‚Podle Šojdrové premiér otočil.' Ach jo. Přečtěte si prosím můj rozhovor, který jsem dal Právu, dávám ho do komentářů,“ sdělil Babiš.
Následně se vyjádřil také k Brexitu, k důchodům či investicím. Ale také k migraci jako takové.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef