„Není to vědoučně odtrženo od islámu, je to o směřování jednotlivých lidí, protože sami muslimové uznávají prorockou tradici, kterou řekl sám Mohamed, že se po jeho smrti muslimové rozdělí na dvaasedmdesát sekt, z nichž jednasedmdesát bude v ohni a jedna bude v ráji,“ vysvětlil Pelikán s tím, že sami muslimové mnohdy nevědí, který je ten nejlepší.
Podle něj si západní kultura vytvořila termín islamismus pro islám, který s ní nekonvenuje. „Islámský stát je tedy geografickým vyjádřením tam, kde s námi islám nespolupracuje na mezinárodních úrovních, i když se mnohdy neliší jeho stanovy od těch konvenujících,“ řekl islamolog s narážkou na Saúdskou Arábii a dodal, že pokud by byl Islámský stát teoreticky uznán, vystačil by si sám zevnitř tak jako Saúdská Arábie. „Když se podíváte na práva žen, na homosexualitu apod., nenajdete tam jediný rozdíl. Ten jediný rozdíl je v tom, že Saúdská Arábie konvenuje se Západem,“ vysvětlil.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jzd