Až bude někdo tvrdit, že v Evropě nejsou no-go zóny, může nahlédnout sem. Jde o Švédsko, je to i s VIDEEM

22.09.2016 13:20 | Zprávy

Britský deník Express se věnuje narůstajícímu počtu tzv. „no go zón“ ve Švédsku. Tyto oblasti s vysokou koncentrací muslimských přistěhovalců jsou charakteristické vysokou zločinností, nezaměstnaností a její obyvatelé naprosto ignorují švédské zákony.

Až bude někdo tvrdit, že v Evropě nejsou no-go zóny, může nahlédnout sem. Jde o Švédsko, je to i s VIDEEM
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V calaiské džungli

Již v únoru britský deník ve svém článku obsáhle informoval o rapidním nárůstu kriminality ve Švédsku v důsledku migrační krize v Evropě. Mezi hlavní trestné činnosti páchané uprchlíky patří sexuální napadení a obchodování s dětmi, drogami a zbraněmi. „Situace se nyní podle zprávy vypracované Národní kriminální službou ještě zhoršila, a zatímco před půl rokem se hovořilo o 50 ‚no go zónách‘, nyní jejich počet narostl na pětapadesát,“ píše Express.

Do těchto oblastí se obávají vyjíždět i samotní policisté, protože místní muslimští obyvatelé před nimi nemají žádný respekt a bez váhání útočí i na ně samotné. Policisté cítí nedostatečnou podporu vlády i dalších úřadů a mnozí z nich dle zjištění Expressu uvažují o změně zaměstnání. „Až 80 % stávajících policistů uvažuje o odchodu od policie. Vedle nedostatečné podpory ze strany státu považují za největší problém nedostatek finančních prostředků,“ uvádí britský deník.

Celý text v angličtině je ZDE.

Tento neblahý trend v rozhovoru pro norský internetový server NRK potvrzuje například policejní důstojník Peter Larsson. „Čelíme velké personální krizi. Mnozí moji kolegové raději volí odchod od policie. Nejsme schopni vyšetřovat obrovský počet trestných činů a nemáme ani čas na běžné záležitosti, které bychom měli řešit. Dramaticky se zhoršily pracovní podmínky, což vede mnoho policistů k přemýšlení o jejich budoucnosti.“

Policisté se při výjezdech do „no go zón“ stávají terčem brutálního násilí. Na policejní vozy házejí mladí přistěhovalci ze zemí Blízkého východu a Afriky kamení či auta přímo zapalují. Za posledního půl roku se situace podle zprávy nazvané „Přehled o zločineckých sítích s velkým dopadem na místní komunity“ jenom za posledních sedm měsíců značně zhoršila a policisté jsou vystaveni násilí, výhrůžkám a dalším nebezpečím. V samotných „no go zónách“ podle zprávy kvete obchod s drogami a násilí.

Za jedno z nejnebezpečnějších měst ve Švédsku je považováno Malmö, které leží v jižní části země. Ve třetím největším švédském městě bylo v průběhu posledních tří měsíců zapáleno více než sedmdesát automobilů. Žhářské útoky se však týkají i dalších větších švédských měst. Vláda však místo řešení těchto problémů raději dotuje neziskovky, které často velmi podivným způsobem propagují přijímání dalších uprchlíků z problematických zemí.

{relatedarticles title="Psali jsme:" articles="392737,425712,408781,401011"}

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Ing. et Ing. Miloš Nový byl položen dotaz

pracující důchodci

Myslíte, že něco takového bude ještě existovat, když vaše vláda posouvá odchod do důchodu? Že lidé budou schopní, pokud se důchodu vůbec dožijí, v něm ještě pracovat? A druhá věc, myslíte, že o důchodce třeba po 70 bude mít někdo zájem? Co myslíte, že mohou třeba lidé v tomto věku dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na úřady plíživě nastupují vojáci. A dříve dostupné informace se najednou tají

8:15 Na úřady plíživě nastupují vojáci. A dříve dostupné informace se najednou tají

Ve státní správě roste vliv vojáků a vojenského přístupu k řízení. Projevuje se například utajováním…