Server odkazuje na Babákovu knihu a píše, že základem pádu Nečasovy vlády měl být zájem americko-japonského koncernu Westinghouse o dostavbu jaderné elektrárny v Temelíně. Pak z knihy cituje, že v červnu 2013 už bylo zřejmé, že společnost nemá šanci v tendru na dostavbu Temelína uspět, ale odmítala se s tím smířit. „Proto pro americké tajné služby nebylo problémem u nás vyvolat krizi, která vedla k pádu vlády,“ cituje z knihy.
Pak rekapituluje, že Nečasova vláda padla v polovině června 2013 po mnoha aférách, z nichž ta poslední se točila kolem „uplácení“ rebelujících koaličních poslanců lukrativními místy ve státních podnicích a sledování premiérovy manželky vojenskou rozvědkou, iniciované šéfkou premiérovy kanceláře.
Pak server připomíná, že zakázka na Temelín byla odhadována na 200-300 miliard korun a před nedávnem byla zastavena. Důvodem podle Rakušanů byly pochybnosti o ekonomické smysluplnosti projektu vzhledem k cenám elektřiny.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav