Zaměstnavatelé si stěžují kromě nedostatku zaměstnanců na zvýšení minimální mzdy a zrušení karenční doby.
„Zemi se daří neskutečně dobře, někdo se ale snaží společnost rozeštvávat. Máme jasno v tom, co chceme dělat, atmosféra ve společnosti mě mrzí,“ řekl dále Babiš. Současná vláda podle něj funguje lépe než v minulém volebním období.
Vláda se podle něj snaží ulevit podnikatelům od byrokratické zátěže, ale přiznal, že to jde ztěžka. „Chceme pro firmy méně papírování, ulehčit jim život,“ řekl. Podnikatelé vysokou byrokratickou zátěž dlouhodobě kritizují. Podle nedávno zveřejněného Indexu byrokracie Centra ekonomických a tržních analýz byrokracie v ČR stále vzrůstá – průměrné firmě v Česku zabere v současné době „papírování“ 233 hodin ročně, což je o 33 hodin více než u loňského výsledku.
Babiš rovněž připomněl, že Česko potřebuje peníze z EU ne na takzvané měkké projekty, ale na investice. Jako měkké projekty jsou označovány například školení, konference nebo rekvalifikace.
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) na konferenci hájila úterní rozhodnutí vlády zvýšit minimální mzdu od ledna o 1 150 korun na 13 350 korun i návrh, aby tato mzda odpovídala od ledna vždy polovině průměrné mzdy z předloňska. „Dnes se pracovat za minimální mzdu mnohde nevyplatí, a to i vzhledem k sociálnímu systému,“ upozornila. Lidé, kteří pracují, by podle ní měli mít na kvalitní život.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp