„Já jsem se s panem ministrem domluvil, že pracovníci Ministerstva průmyslu a obchodu a pracovníci Ministerstva financí budou společně jednat se zástupci OKD a NWR,“ poznamenal hned na úvod Mládek. Na dohodě, kterou vyjednal ministr Babiš, je prý ale třeba dál pracovat, protože původní návrh řešil i otázku sanací a zahlazení důsledků té těžební činnosti. Mládek k tomu poznamenal, že tato část dohody byla jaksi odsunuta.
Babiš je trochu sólista
„OKD nemá dost peněz v těch fondech na sanaci dolů,“ uvedl dále Mládek. Povinnost ukládat prostředky na sanaci totiž platí až od roku 2004. Ministr má ale za to, že vlastník by měl být schopen vlít do podniku další miliardy. Pokud by se tak nestalo, zřejmě by to znamenalo, že ve firmě OKD nastoupí správce konkurzní podstaty.
Stejně tak je podle ministra průmyslu třeba uzavřít dohodu o tom, co se bude dít v případě, že cena uhlí nebude klesat. Pokud by se cena uhlí zvedla, tak by ve společnosti nedošlo ke ztrátě a tím také k veřejné pomoci. To si podle Mládka přejí všichni.
„Dohoda vlastně říká, když přežiješ svou restrukturalizaci a budeš zaměstnávat horníky ještě další tři roky, tak my ti potom dáme nějaké peníze,“ uvedl ministr Mládek. Následně poznamenal na adresu Andreje Babiše, že sám asi neví, zda je už politikem, nebo ještě podnikatelem. Mládek se ho prý snaží přesvědčit, aby začal fungovat tak, jak je ve státní správě obvyklé, tedy ne jako sólista.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp