Největším paradoxem celé situace je podle některých politiků to, že právě Babišovi poslanci byli ti, kteří neumožnili hlasovat o odvolání Okamury, tedy až na Rostislava Vyzulu, kterému mnozí poslanci z jiných stran poděkovali potleskem. „Navštívil romské muzeum a na druhé straně poslanci jeho hnutí neumožnili ani diskusi – vnímám to jako pokrytectví a faleš,“ zdůraznil Jan Bartošek a dodal, že zásadní zodpovědnost ležela na hnutí ANO.
I poslanci TOP 09 označili za pokrytectví, že Babiš v době hlasování sdílel své fotografie z návštěvy Muzea romské kultury, podle nich navíc poslanci ANO ve stejnou chvíli ve Sněmovně podpořili extremismus a nesnášenlivost. Server Echo24.cz informoval, že místo hlasování ve Sněmovně navštívil Babiš Fórum českého stavebnictví, poklonil se u hrobu T. G. Masaryka a následně, právě v době jednání o odvolání Okamury, zajel i do Muzea romské kultury v Brně. O všech návštěvách Babišovi marketingoví pracovníci informovali veřejnost na sociálních sítích.
Původní text ZDE.
Premiér v demisi v muzeu prohlásil, že za vládu v demisi by chtěl slíbit, že jsou připraveni nastavit lepší komunikaci a řešit problémy romské menšiny v naší společnosti. „Uděláme maximum pro to, abychom lépe spolupracovali než doposud,“ uzavřel Babiš.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab