Navyšování kvót pro přijímání ukrajinských pracovníků v Česku ze strany české vlády proto nebylo předmětem jednání. Proto podle Babiše není ani řeč o tom, že by česká vláda navyšovala. „Bylo to spíš naopak. Spíše se mluvilo o tom, že ti lidé u nás pracují a že politická garnitura očekává, že jednou se vrátí domů,“ uvedl premiér Babiš.
Podle slov ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka bychom se dnes jen těžko obešli bez ukrajinské pracovní síly. „Zjednodušeně řečeno, jsou určité profese, například stavební, dělnické, ale i profese v oblasti služeb, kde bychom se dnes velmi těžko obešli bez ukrajinských pracovníků,“ sdělil ministr, jenž zamířil na Ukrajinu společně s Babišem.
„Bylo by dobře, aby se Evropa snažila pomoci Ukrajině. Potřebujeme najít politické řešení toho konfliktu. Podpořil jsem Ukrajinu z hlediska integrity a celistvosti jejího území, odsoudil jsem okupaci Krymu,“ uvedl Babiš ke konfliktu na Donbasu.
Ukrajinský prezident předpokládá, že přicestuje do Česka v květnu příštího roku. Babišova cesta má hlavně ekonomické cíle. Jednal také s ukrajinským premiérem Oleksijem Hončarukem a zúčastnil se i zahájení česko-ukrajinského podnikatelského fóra.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: nab