Zlatuška si však myslí, že kombinaci obou funkcí časově zvládne. „Půjde to skloubit. S vedením fakulty mám zkušenosti a v Poslanecké sněmovně působím pouze v jednom časově náročném výboru – pro vědu a vzdělání,“ řekl listu. Odkázal i na to, že ve sněmovně nyní sedí další dva děkani. Jenže jak šéf Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity František Vácha, tak děkan pardubické informatiky Simeon Karamazov tyto pozice zastávali v momentě, kdy byli zvoleni. Zlatuška v době svého zvolení ve vedení fakulty nefiguroval.
Podle deníku dalším potenciálním problémem je, že Zlatuška by jako vysoce postavený politik a straník zasedl do čela orgánu apolitické vysoké školy.
Teoreticky by mohl ještě Zlatuškovu nástupu do funkce zabránit rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek tím, že by jej nejmenoval. Bek se k tomu ale zřejmě nechystá. Listu řekl, že výsledky volby fakultního akademického senátu bude respektovat a Zlatušku do funkce jmenuje.
Nicméně Zlatuškova vytíženost daná poslaneckým mandátem se mu nelíbí. „Pokud bych já byl senátorem odpovědným za volbu děkana, s ohledem na časovou náročnost této funkce bych určitě nevolil někoho, kdo fakultě a univerzitě nemůže věnovat veškerý svůj čas, a nevolil bych ani aktivního politika,“ řekl Bek deníku.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam