Beneš bude i další čtyři roky předsedou představenstva ČEZ

17.12.2013 21:15 | Zprávy

Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš (43) bude i další čtyři roky předsedou představenstva této energetické firmy. Rozhodlo o tom dnes představenstvo společnosti. ČEZ o tom informoval na svém webu. Beneš ve funkcích generálního ředitele a předsedy představenstva ČEZ v září 2011 vystřídal Martina Romana.

Beneš bude i další čtyři roky předsedou představenstva ČEZ
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

"Dozorčí rada již v roce 2011 v zájmu zachování kontinuity zvolila Beneše členem představenstva na nové čtyřleté funkční období s účinností od 17. prosince 2013," uvedl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Od roku 2011, kdy rada Beneše zvolila, má devět nových členů z dvanácti. Nejbližší zasedání dozorčí rady se uskuteční ve čtvrtek 19. prosince.

Jako šéf společnosti ČEZ Beneš mimo jiné ukončil spor s těžební skupinou Czech Coal

Kříž doplnil, že Benešovi původní mandát předsedy představenstva vypršel v pondělí a dnes ho představenstvo ve funkci potvrdilo. Beneš je absolventem strojní fakulty Vysoké školy báňské - Technické university v Ostravě. V ČEZ pracuje od roku 2004, kdy nastoupil do pozice ředitele úseku Nákup společnosti ČEZ. Od roku 2006 zastával pozici ředitele Divize Správa. Od června 2007 zastával funkci výkonného ředitele.

Jako šéf společnosti ČEZ Beneš mimo jiné ukončil spor s těžební skupinou Czech Coal, s kterou podepsal smlouvu o dodávkách uhlí do elektrárny Počerady. Musel se potýkat s problémy společnosti v Bulharsku a Albánii.

ČEZ je největší tuzemská energetická firma. Loni hospodařila s čistým ziskem 40,2 miliardy korun, letos očekává jeho pokles na 37,5 miliardy korun. Většinovým vlastníkem je stát, který vlastní zhruba 70 procent akcií firmy.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk, mp

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Washington: Bystroň se setkal s hvězdou z okolí Donalda Trumpa

17:54 Washington: Bystroň se setkal s hvězdou z okolí Donalda Trumpa

Europoslanec německé Alternativy pro Německo (AfD) Petr Bystroň se během své cesty do USA při přílež…