Bitva o sledovaný zákon před kamerami ČT: Kriste pane, já mám také děti!

04.01.2017 22:35 | Zprávy

Zákon o zákazu kouření se posunul z Poslanecké sněmovny do Senátu. Projde horní parlamentní komorou beze změn, když má koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL většinu, nebo se ho podaří změnit, což prosazují např. senátoři Jaroslav Kubera (ODS) a Ivo Valenta? Ten má zákon za nesmyslný paskvil, který rozhodně nepodpoří.

Bitva o sledovaný zákon před kamerami ČT: Kriste pane, já mám také děti!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kouření, ilustrační foto

Ve středečních Událostech, komentářích České televize se utkali senátor Ivo Valenta zvolený za Stranu soukromníků ČR a Renata Chmelová zvolená za KDU-ČSL, Piráti, DPD, LES.

„Já musím za sebe říct, že pevně doufám, že projde,“ zahájila debatu dáma. „Můžu říct, že z projednávání tohoto zákona mám obrovskou radost a udělám vše pro to, aby prošel,“ doplnila. Tento zákon podle jejího názoru kouření nikomu nezakazuje. Omezuje ho jen tam, kde je nějaká další osoba, kterou to může ohrozit. „Zdraví je pro mě na té nejvyšší příčce,“ zdůrazňovala.

Senátor Valenta je zcela opačného názoru. „Tady je to spíš o pokrytectví. Tady si myslím, že by si ten hospodský měl sám rozhodnout, jestli chce hospodu kuřáckou nebo nekuřáckou. Většina hospod ve městech je dneska nekuřáckých. Ať si to ti lidé vyřeší sami. Dneska už je většina restaurací nekuřáckých. Ale já navrhuju ty kuřárny. Kriste pane, já mám taky děti a vezmu je tam, kde se nekouří, ale dejme lidem možnost volby,“ žádal Valenta.

Tady je prý třeba litovat Čechy, protože na Moravě už fungují sklípky a soukromé prostory, kde si lidé budou moct dělat, co se jim zlíbí a nebude je kontrolovat OSA, EET, ani jiný kontrolor. Češi ale podobné možnosti často nemají.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Washington: Bystroň se setkal s hvězdou z okolí Donalda Trumpa

17:54 Washington: Bystroň se setkal s hvězdou z okolí Donalda Trumpa

Europoslanec německé Alternativy pro Německo (AfD) Petr Bystroň se během své cesty do USA při přílež…