Zvláštní a netypickou češtinou, často prokládanou německými výrazy, v jedné ze žižkovských kaváren provedl našeho redaktora pan Uwe svým celým životem. „Narodil jsem se v Německu, kde část mé rodiny doposud žije, ale víc bych uveřejňovat nechtěl, třeba o mých rodinných příslušnících,“ řekl s tím, že detaily jeho rodinné mapy byly ParlamentnímListům.cz poskytnuty. A to včetně fotografií z mládí. „Pracoval jsem jako ekonom, teď už nepracuji,“ doplnil. „Posledních osm let jsem v České republice, v Praze, kde občas pomáhám s odbornými překlady. K tomu, abych vám zavolal, mě dovedla skutečnost, že na několika německých serverech se objevil odkaz na ParlamentníListy.cz, tak jsem vás zavolal,“ vypráví dál. Pozadí jeho story je jasné. Migranti.
„Většina věcí, které se dějí, se tak opravdu dějí, ověřoval jsem si to u mnoha z mých kamarádů,“ přibližuje pětašedesátiletý „vyprávěč“. Co měl na mysli? Nemusíme chodit příliš daleko. Ve středu se totiž německý prezident Joachim Gauck při setkání se svým americkým protějškem Barackem Obamou v Bílém domě vyslovil pro silnější příspěvek Spojených států k řešení uprchlické krize. Ta podle něj ohrožuje politickou stabilitu Německa. „Humanitární situaci jsme označili za velké nebezpečí i pro politickou stabilitu Německa,“ řekl Gauck s poukazem na uprchlickou krizi. Americký prezident údajně v rozhovoru vysoce ocenil úsilí Německa o urovnání krize na východě Ukrajiny a o uvolnění vztahů s Íránem. Obama zároveň ujistil, že transatlantické vztahy nepoškodí ani větší angažovanost USA v asijsko-pacifickém regionu. Zpět k našemu příběhu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš A. Nový