Ekonom úvodem zmiňuje projev estonské „kariéristky“ Kaji Kallasové na německém Tagesschau. „Burcovala za zabavení zmrazených ruských rezerv v EU, opakovala floskuli o tom, že když Putina nezastavíme na Ukrajině, půjde dál, snažila se vypadat státnicky, když opakovala Rooseveltovy citáty. Prostě chce mermomocí to místo komisařky pro obranu, Leyenová totiž ohlásila, že chce být dál předsedkyní Komise,“ uvádí Pavel Šik.
Jenže nikoho v Německu už to asi nezajímá. „Její rozhovor během dopoledne zmizel zcela z titulní stránky, i když ta je plná v rámci výročí Majdanu zpráv z Ukrajiny. Zcela zapadla zpráva, že EU se v zásadě dohodla na třináctém balíčku kosmetických sankcí proti Rusku. Uršula hraje dál svou roli a hned to oslavila slovy, že ‚musíme nadále degradovat Putinovu válečnou mašinerii‘. Jediným zajímavým bodem jsou sankce na tři společnosti z pevninské Číny, přičemž ta se hned ozvala a sdělila, že bude chránit zájmy čínských společností,“ dodává Šik.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Natálie Brožovská