ČSSD opakuje: Žádné tupé škrty nedopustíme, zdaňme banky. V ČSOB, KB a dalších by si měli přečíst

08.08.2020 16:11 | Zprávy

Státní rozpočet na rok 2021 poznamená výpadek příjmů v důsledku pandemie koronaviru, nesmí však jít na úkor občanů. To stojí ve sdělení, které ParlamentníListy.cz obdržely od tiskového oddělení socdem. V nadcházejících jednání o rozpočtu ČSSD nepodpoří škrty, rozpočet na příští rok prý musí investovat do lidí.

ČSSD opakuje: Žádné tupé škrty nedopustíme, zdaňme banky. V ČSOB, KB a dalších by si měli přečíst
Foto: reprofoto: ČT24
Popisek: Jan Hamáček na tiskové konferenci.

„Rozpočet na příští rok musí být proinvestiční, včetně investic do lidí. Nebudeme jako Miroslav Kalousek brát peníze důchodcům, lékařům, sestřičkám, hasičům, policistům a dalším, abychom se tupě proškrtali do další vlny vleknoucí se krize, zatímco ekonomiky kolem nás porostou,” nastínil východiska pro jednání o rozpočtu na příští rok Jan Hamáček, předseda ČSSD.

Státní rozpočet musí podle sociální demokracie garantovat odpovídající platy ve zdravotnictví, školství, sociálních službách, bezpečnostních sborech a celé veřejné sféře. Koronavirus ukázal, že potřebujeme silný a efektivní stát, stejně jako digitalizovanou a přívětivou státní správu, jejíž služby musí být pro občana lehce dostupné. Nelze škrtat ani na boji proti suchu, zajištění pitné vody nebo v investicích do dálnic, železnic nebo třeba domovech pro seniory.

„Pokud tady bude stát škrtat, vrátí se to v budoucnosti jako bumerang s ještě vyššími náklady,” varuje Jan Hamáček. Příkladem odpovědného předcházení větším škodám je podle jeho vyjádření například program Antivirus z dílny MPSV, který zachránil statisíce pracovních míst.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Když se to hodí, prosazují lidská práva. Když ne, tak celistvost. Profesor chce skoncovat s dvojím metrem Západu

17:20 Když se to hodí, prosazují lidská práva. Když ne, tak celistvost. Profesor chce skoncovat s dvojím metrem Západu

„Mezinárodní řád založený na pravidlech“, který bývá prezentován jako spojení mezinárodního práva a …