ČT jednoznačně porušila zákon. Petr Žantovský tuší, z jakých důvodů byl ve skutečnosti narychlo spuštěn „kanál pro důchodce“

28.03.2020 7:22 | Zprávy

TÝDEN V MÉDIÍCH Česká televize spuštěním programu ČT3 naprosto jednoznačně porušila zákon, který zcela jasně vypočítává, které kanály celoplošně provozuje. Petr Žantovský vyjmenovává důvody, které management z Kavčích hor vedly k tomuto protizákonnému jednání. Do pravidelného přehledu mediálních zajímavostí zařadil také rozhovor s poslancem Patrikem Nacherem, v němž jinými slovy zaznělo, že koronavirus se stal rozbuškou miny, na které sedí Evropská unie. Dva články téhož autora ho pak přivedly k zamyšlení nad tím, jak se z nadějného a korektního novináře stal ubohý příslušník zástupu lepšolidí, lidí nemocných vlastním egem.

ČT jednoznačně porušila zákon. Petr Žantovský tuší, z jakých důvodů byl ve skutečnosti narychlo spuštěn „kanál pro důchodce“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Žantovský

Textu „Miloš Zeman pronesl projev k čínským komunistům, ne k českému národu“ patří úvod pravidelného přehledu mediálních zajímavostí. „Je to jeden ze dvou neuvěřitelných mediálních produktů kolegy Bohouše Pečinky z Reflexu, kvůli kterému jsem se do něj chtěl s rozběhem pustit. Pak jsem si řekl, že mi to nestojí za to. Ale zmínit to musím. V uvedeném komentáři způsobem propagandisty ODS, jímž je už od Klausových časů, kritizuje nepřítele číslo jedna, nebo dvě – je otázka, jestli je pro ODS větší nepřítel Miloš Zeman, nebo Andrej Babiš – způsobem, který není příliš košer. Začíná větou, která mi přijde hodně nevtipná a vsazuje dříve korektního novináře Pečinku mezi ty bulváristy typu Fórum24 a Hlídací pes: ‚V uplynulých týdnech se v Česku říkal vtip: existence Boha a Miloše Zemana je pouze otázkou víry‘. To je hodně velká ubohost,“ říká pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

Komentátor Reflexu pokračuje tím, že během největší společenské krize od posledních záplav 2002 prezident nevystupoval na veřejnosti a nedal žádné srozumitelné poselství. „Nevím, co tím měl na mysli. Prezident vystupuje na veřejnosti vždy, když je třeba, a vystoupil tak i v tomto případě. Když jsme u srovnání se záplavami v roce 2002, tak si nepamatuji, že by tehdejší prezident Havel vystoupil k národu s nějakým poselstvím. Naopak si dobře pamatuji, že v roce 1997 při záplavách na Moravě a východních Čechách pouze přelétával ve vládním vrtulníku a ani nebyl schopen přistát a s lidmi si potřást rukou a dát jim slovo povzbuzení. Ne, jenom přeletěl jako velký panovník, shlédl dolů na to neštěstí tamních lidí a zase zmizel. Kdybychom byli spravedliví, tak bychom měli umět srovnávat různé naše prezidenty a jiné potentáty.“ míní mediální analytik.

Havel nebyl mocen projevu, Zeman vystoupil s památnou větou

I druhým článkem, který vyšel pod titulkem „Pseudoprezidentský televizní projev Andreje Babiše“, se podle něj Bohumil Pečinka zapíše do smutných dějin pádu českého novináře. „Kritizuje v něm premiéra Babiše, že sedí u stolu s prezidentským posezem, že má za sebou naši a unijní vlajku a že se vžívá do role hlavy státu. Pojďme zase srovnávat. Cožpak si, Bohouši Pečinko, už nepamatuješ, když byl útok na Světové obchodní centrum 11. září 2001, jak seděl v České televizi Miloš Zeman, tehdejší premiér, a neměl za sebou vlajku a neříkal obdobně státnická slova, protože tehdejší prezident Václav Havel jich nebyl mocen? Konec konců z jeho úst jako člověka, který schvaloval humanitární bombardování Bělehradu, by to národem nebylo příliš věřeno. Takže to byl Miloš Zeman, předseda vlády, který vystoupil s památnou větou, že s teroristy se nejedná, s teroristy se bojuje,“ připomíná Petr Žantovský.

Zdůrazňuje, že k národu nepromluvil Václav Havel jako prezident, ale Miloš Zeman jako premiér. „Prostě situační potřeba někdy dává prostor pro to, aby promluvil ten či onen státník. Nevím, co na tom Pečinkovi vadí kromě toho, že je zapotřebí si kopnout tu do Babiše, tu do Zemana, protože to jsou ideoví a političtí nepřátelé jeho rodné ODS. Je smutné, jak se z novináře stane propagandista. Ale dosti o Pečinkovi, nemá smysl o něm dál mluvit. Jen mě trošku mrzí, protože ho znám třicet let, že se z člověka, který byl velmi talentovaný, korektní a slušně se chovající, stal v podstatě docela ubohý příslušník zástupu takových těch lidí nemocných vlastním egem. Těch lepšolidí, kteří nad vše ostatní, nad zbytek lidstva, staví svoje vlastní ego. To jsou smutné konce, zejména u novináře,“ myslí si mediální odborník.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Snaží se dostat stát do kritické situace a odložit volby.“ Schneider varuje. To tu ještě nebylo

18:15 „Snaží se dostat stát do kritické situace a odložit volby.“ Schneider varuje. To tu ještě nebylo

Server ParlamentníListy.cz přináší další ze série rozhovorů se zajímavými hosty. Tentokrát pozvání r…