Češi jsou tolerantní. Ale jestli je budou zastánci multikulti ještě chvíli prudit, nedopadne to dobře, varuje Markéta Šichtařová

09.11.2018 11:38 | Zprávy

O Češích se lze často dočíst, že jsou to rasisté a xenofobové. Ekonomka Markéta Šichtařová má za to, že tyto nálepky dávají národu zastánci multikulturalismu. Podle ekonomky sice neříkají pravdu, protože Češi jsou tolerantní, ale pokud budou zastánci multikulturalismu příliš tlačit na pilu a budou „prudit“ se svými představami, může se stát, že tím vyvolají požár...

Češi jsou tolerantní. Ale jestli je budou zastánci multikulti ještě chvíli prudit, nedopadne to dobře, varuje Markéta Šichtařová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová

Rodiče se snaží své ratolesti odradit od toho, aby si zapálili svou první cigaretu nebo aby ochutnali svůj první půllitr piva. Někdy je od toho odrazují tak vehementně, že milá ratolest jde a just si onu cigaretu zapálí a půllitr vypije.

A stejně je to prý i s multikulturalismem. Jeho koncept nám je podle Šichtařové tak intenzivně vnucován, že to mnoha lidem leze krkem a o to víc se tomuto konceptu brání. Bohužel to údajně může i špatně skončit.

„A čím agresívněji bude víceméně umírněné a v zásadě jakžtakž tolerantní obyvatelstvo osočováno z xenofobie a rasismu, placenými kampaněmi přeškolováno na multikulturno a cílenou politikou bude míseno s přistěhovalci, tím spolehlivěji se jeho křehká tolerantnost vytratí a rasismus vzplane jako požár,“ napsala ekonomka na blogu serveru iDNES.cz.

Aby své tvrzení podpořila, upozornila na průzkum univerzity v Lipsku, který ukazuje některé nebezpečné trendy v myšlení našich západních sousedů.

„Ukázalo se, že víc než čtvrtina Němců by si buď vysloveně přála, nebo alespoň by přímo neodmítla, aby země měla autoritářského vůdce. 11 procent Němců je přesvědčeno, že jsou přirozeně nadřazeni jiným národům, dalších 20 a půl procenta na tuto otázku nemá jasný názor a nikterak se proti tvrzení o přirozené nadřazenosti nevymezuje. 60 procent Němců je přesvědčeno, že Romové mají ‚přirozené‘ sklony ke kriminalitě. V překladu: mají to tak nějak v genech. A tak bychom mohli pokračovat. Roste počet lidí, kteří jsou přesvědčeni, že historici falešně zveličují zločiny nacismu. V překladu: nacismus nebyl až tak špatný. A tak dál a dál. Skoro všechny sledované kategorie nesnášenlivosti, rasismu a touhy po omezení demokracie rostou,“ pokračovala varovně ekonomka.

Neziskové organizace jako Hate Free by si pravděpodobně přály pravý opak, přály by si společnosti tolerantnější. Ale svými kampaněmi docílily podle ekonomky přesného opaku. Jak je to možné? Šichtařová má za to, že se to stane vždy, když nějaký sociální inženýr pojme nápad, že změní přirozený řád věcí.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Máslo je drahé. Co husí sádlo?“ Zaslechnuto na adventních trzích. A to nebylo vše

16:55 „Máslo je drahé. Co husí sádlo?“ Zaslechnuto na adventních trzích. A to nebylo vše

Že je klobása na adventních trzích za 120 korun, si už tak nějak zvykáme. Dvě deci svařáku za 60 mož…