Na otázku, zda by nebylo jednodušší přesunout europarlament natrvalo do Štrasburku, odpovídá, že bez souhlasu francouzské vlády přesunout sídlo kompletně do Bruselu nepůjde. „My především žádáme jednotné sídlo pro parlament. V principu jsou dobré obě možnosti. Pravda je taková, že Brusel by byl lepší, sídlí tam ostatní evropské instituce a především Evropská komise, kterou má Evropský parlament kontrolovat,“ vysvětluje Peksa.
Zbytečné cestování mezi Bruselem a Štrasburkem je třeba ukončit: „Nesmyslně to ničí životní prostředí, stojí to zhruba 114 milionů eur ročně a vytváří to asi dvě třetiny uhlíkové stopy Evropského parlamentu,“ pravil europirát Peksa.
Další dotaz na Peksu: „Proč by politici financovali svoje vlastní hrobaře v podobě Úřadu veřejného evropského žalobce (EPPO)? Tohle je naprosto logický postup, který se navíc nedá z pozice voliče vůbec napadnout, kdo by přece pomáhal zlému Bruselu?“
Peksa doufá, že v tomhle pomůžou sami evropští občané, kteří si nebudou přát, aby jejich peníze byly rozkrádány. „Protože ty peníze, které Brusel rozděluje, to jsou peníze náš všech, všech evropských občanů. Ti dotační podvodníci, které by měl Úřad evropského veřejného žalobce stíhat, nás ročně připraví o miliony korun,“ prohlásil Peksa.
„Dnes se všem nutí koruny, vy byste naopak všem nutil euro. Není lepší nechat každého, ať se rozhodne sám za sebe?“ zněl další dotaz.
„Já bych rozhodně nechtěl nikoho k ničemu nutit. Určitě bych byl rád, kdyby bylo možné používat, jakou měnu chcete. Hrozně rád bych platit Bitcoinem, ale tak ta otázka neleží, protože to, jakou měnu používáme, se projevuje především při tom, v jaké měně vedete účetnictví a v jaké měně platíte daně,“ připomněl Peksa.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab