Chalífát v Evropě? Islamisté mají čas toho dosáhnout, varuje reportérka Kutilová

08.06.2024 7:31 | Monitoring

Německo má skutečný problém s islamismem, saláfismem a islámským terorismem. Odborníci před touto hrozbou varují už dlouhé roky, ale němečtí politici jsou hluší, slepí a možná i naivní, jiní zase příliš liberální, píše ve svém komentáři pro Novinky reportérka Markéta Kutilová. „Cílem je islámský politický systém nejen v Německu, ale potažmo v celé Evropě,“ dodává reportérka, podle kterého přesně toho chtějí migranti z muslimských zemí dosáhnout za každou cenu.

Chalífát v Evropě? Islamisté mají čas toho dosáhnout, varuje reportérka Kutilová
Foto: Archiv M. Kutilové
Popisek: Publicistka a humanitární pracovnice Markéta Kutilová (na snímku) vydala ze své dobrodružné cesty knížku, spolu se svou novinářskou kolegyní Lenkou Klicperovou, s názvem Islámskému státu na dostřel. Foto: Archiv M. Kutilové

Reportérka Kutilová reaguje na poslední šok, které zažilo v minulém týdnu Německo, když útočník v Mannheimu napadl kritiky islámu a zabil zasahujícího policistu. Agresor byl původem z Afghánistánu, i když nedostal azyl, integroval se, naučil se německy, a přesto se po dalších letech radikalizoval.

„To, co se děje tak nějak ,ojediněle' dlouhé roky, nabralo na intenzitě a síle po útoku teroristů z Hamásu na židovské osady a následné odvetné akci izraelské armády. Tolerance Němců došla tak daleko, že v Hamburku velké organizované skupiny volají po vytvoření islámského státu - chalífátu a právu šaría,“ píše Kutilová v komentáři Německý absudistán.

Podle úřadů požadavek na chalífát není trestný čin. Německé úřady tak nejsou schopny efektivně zakročit ani proti známým radikálům. A pokud je při teroristickém útoku ubodán policista, řeší se, zda byl postup policie správný.

„Pro mě jako reportérku, která se mnoho let pohybovala v konfliktech v Sýrii a Iráku, je to zcela absurdní a je to předzvěst zkázy poválečného Německa, na které jsme si za desetiletí přivykli. Němci zoufale podcenili, koho si do země pouští a komu podávají pomocnou ruku a postupně i celou zemi,“ dodává válečná reportérka.

Podle zprávy německé vlády z roku 2021 bylo v Německu 700 lidí klasifikováno jako potenciální pachatelé kvůli svému náboženskému zápalu, který je převážně islamistické povahy. Uvádí se, že od roku 2012 odešlo do Iráku a Sýrie 1200 islamistů z Německa. Třetina z nich se vrátila, odsouzena jich byla jen malá část. Prokazování trestné činnosti, která se stala jinde, je totiž složité," uvedla Kutilová.

Zatímco radikalizace roste, zákony v Evropě se mění velmi pomalu a nedokážou reagovat na výzvy spojené s migranty.

„Dnes snad neuplyne den, aby Německem neotřásly další případy násilí páchané migranty z muslimských zemí. V drtivé většině případů jde o ty, kteří přišli po roce 2014, kdy Německo pod vedením kancléřky Merkelové otevřelo svoje brány všem a způsobilo problémy nejen sobě, ale potažmo i celé Evropě. Bylo v pořádku vzít uprchlíky ze Sýrie, ale rozhodně nebylo a není v pořádku vítat všechny, kdo chtějí," napsala Kutilová.

A poukázala na to, co takoví islámisté požadují a kam chtějí Německo dotáhnout. „Kdy pochopí, že islamisté uznávají pouze islám a jejich konečným cílem je nastolit společenský a politický systém, který je založen na právu šaría? Tito lidé nechtějí poklidné soužití s ostatními náboženstvími. A není to vyloučené, mají totiž to, co my Evropané neumíme pochopit - čas. Vůbec nevadí, že to nebude letos nebo za 50 let, oni vědí, že mají mnoho dalších generací, které nakonec kýženého cíle dosáhnou. Za jakoukoliv cenu,“ uzavírá Markéta Kutilová.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

Robert Králíček byl položen dotaz

digitalizace

Ukažte mi někoho, komu se z politiků na první pokud podařila nějaká digitalizace. A proč se v tomto směru pořád tak pozadu? PS: Tímto dotazem nehájím Bartoše, jen mi přijde, že v tom není sám, že udělat něco pořádně vám politikům obecně dělá dost problém

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivan Hoffman: Trump zvolen. Takže progresivně liberální Amerika není většinová, jen ukřičená

20:59 Ivan Hoffman: Trump zvolen. Takže progresivně liberální Amerika není většinová, jen ukřičená

POHLED IVANA HOFFMANA Ukázalo se, že progresivně liberální Amerika není většinová, ale pouze hlasitá…