Podle Petra Sokola z Reflexu se přístup Čechů k oblíbené letní destinaci kvůli koronaviru změnil. Palba dle něho vychází ze dvou extrémů. Jednak od těch, kteří na internetu nemohou dovolenkářům odpustit, že jsou sobečtí a nedokážou si odepřít „koupačku“ v moři. Podle těchto lidí dovolenkáři zanášejí do ČR nákazu, kterou se země svou disciplinovastí skoro zbavila. Navíc je zde vládní kampaň, která chce udržet Čechy doma, aby živili český turismus.
Jako další zdroj zdrženlivosti pro cestu do Chorvatska uvádí Petr Sokol informace o počtu nakažených. I přesto, že situace v zemi je údajně lepší než v České republice, mediální obraz na začátku léta se podle něho vytvořil opačný.
Kvůli těmto faktorům se do Chorvatska vydalo méně Čechů než dříve a kampaň na domácí dovolenou prý slaví úspěch. „Zatímco Němců a Slovinců přijelo k moři 90 % loňského, předvirového čísla, Češi v červenci klesli ve stejném údaji k 70 %, takže nás předehnali ještě i Poláci,“ uvádí autor a dodává, že ve skutečnosti je v Chorvatsku českých „štamgastů“ ještě méně. A to proto, protože se do této země vydali i ti, kteří by jinak cestovali dál za větší exotikou.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: kas