Doposud necelé tři tisícovky fanoušků na Facebooku mohly zaznamenat denně aktualizované zpravodajství velmi zajímavého charakteru. Tak například na konci roku se mohli uživatelé dočíst, že "8. schůze komunistické strany Tibetské autonomní oblasti nedávno vydala zprávu, že výstupní hodnota tibetské medicíny už překročila 1,3 miliardy yuanů, některé podniky tibetské medicíny se rychle rozvíjí, systém tibetské medicíny je v podstatě vytvořen a zájem o tibetskou medicínu projevilo také mnoho pacientů z čínského vnitrozemí."
Jiná zpráva pojednávala o „Poháru čínského velvyslanectví“ ve stolním tenisu, další nabídla fotografie veverky. „Ta je moc roztomilá a toto nafotit muselo být těžké, aby se chuděra nevyplašila," rozplývala se fanynka komunistické Číny.
Opačný postoj zanechal jeden z náhodných návštěvníků stránky v sekci příspěvky. „Rád bych Vás upozornil, že to, že máme v současnosti prezidenta, který v sobě nemá kousek slušného vychování, neznamená, že Vám teď skočíme na tu propagandu, protože hodně lidí v Čechách řeší a ví o situaci s Tibetem." Velvyslankyně, bývalá referentka odboru států západní Evropy MZV ČLR, Ma Keqing nereagovala.
Pro srovnání: Americká ambasáda v Praze má přes 17 tisíc fanoušků, ta ruská pouhých 529. Stránka o Jaroslavu Tvrdíkovi, jenž některé z aktivit Číňanů hájí, pak rovných jedenáct.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš A. Nový