Ty se po stopách M. Kolána vydaly. Jeho minulost však střeží jak on sám, tak také jeho nový zaměstnavatel. Kolín absolvoval hned několik vysokých škol – například Policejní akademii v Praze, univerzity v Hradci Králové a v Brně. Předtím, než se dostal k policii, pracoval u Správy silnic Příbram. Od roku 1997 pracoval pro Útvar pro odhalování organizovaného zločinu, po dvou letech se poté stal detektivem Útvaru zvláštních činností pod Policejním prezidiem. Odsud odešel v roce 2009 a následovala jeho pouť po úřadech, například byl úředníkem pražslého magistrátu, následně bezpečnostní ředitel Správy železniční dopravní cesty. Poslední jeho štací před CEFC měla být Česká pošta.
Třiapadesátiletý Kolín se podle všeho během služby u policie seznámil s bývalým detektivem z útvaru Janem Tomáškem. A ten bývá spojován s ČSSD a Jaroslavem Tvrdíkem, jenž je nyní prezidentem Smíšené česko-čínské obchodní komory vzájemné spolupráce.
„Takové věci nekomentuji. Pana Tvrdíka jsem neviděl, ani si nevzpomenu. Asi jsem mu nikoho nedoporučoval,“ řekl LN Tomášek, který nicméně potvrdil, že se s Kolínem zná. Tomášek je navíc spjat s kauzou Topolánkova nafocení v italském letovisku Monte Argentario. Hovořil o tom alespoň Marek Dalík, pravá ruka Mirka Topolánka. Podle něj měl Tomášek focení zprostředkovat. Ten tuto konstrukci však odmítá.
„Váš dotaz položený soukromé firmě na její zaměstnance a jejich doporučení je něčím absolutně neskutečným a téměř neuvěřitelným," řekl k osobě Kolína samotný Tvrdík.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef