Téměř půl roku trvající demonstrace ve zvláštní administrativní oblasti Číny Hongkong vzbuzují širokou pozornost. Stále více lidí postupně vidí povahu současného problému v Hongkongu. Problém, kterému v současnosti Hongkong čelí, není otázkou tzv. „demokratické svobody“, ale vážným problémem zákona a pořádku způsobeného radikálním a násilným zločinným chováním. Bohužel někteří lidé z různých důvodů trvají v této souvislosti na uplatnění „dvojího měřítka“.
Z nedávných událostí v Hongkongu je vidět, že hongkongská společnost je ochromena malou skupinou radikálů a živlů porušujících zákon. Demonstrace již dávno přesáhly rozsah mírového shromažďování. Vláda zvláštní administrativní oblasti s největší upřímností vedla více než sto dialogů se všemi společenskými vrstvami v Hongkongu, avšak násilníci odmítli zastavit své násilné trestné chování, jež zahrnují žhářství, útoky na policii, zranění nevinných či vhazování zápalných bomb do metra. Násilím přeměnili univerzitní kampus na teroristický tábor. Je smutné, že nebylo možné zachránit život jednomu uklízeči, kterému hlavu rozbila cihla vhozená jedním ze zločinců. Další obyčejný občan Hongkongu byl kvůli svému vyjádření nespokojenosti vůči násilným demonstrantům jimi polit benzínem a zapálen, což mu způsobilo vážné popáleniny. Takové chování vážně ohrožuje bezpečnost života a majetku veřejnosti, vážně pošlapává právní a společenský řád, vážně podkopává prosperitu a stabilitu Hongkongu a vážně zpochybňuje základní linii zásady „jedna země, dva systémy“. Vyjadřujeme naše nejsilnější rozhořčení a nejtvrdší odsouzení nad těmito násilnými činy.
Přístup některých politiků a západních médií vůči těmto násilným trestným činům lze nazvat klasickým učebnicovým příkladem „dvojího měřítka“. Vůči „černému teroru“ ze strany násilných zločinců jsou „selektivně slepí“ a zaměňují je s pokojnými demonstranty, nemluvě o ozbrojených davech, v jejichž případě mluví pouze o policejních dělech. Představte si, že k takovému masivnímu násilí, k jakému došlo v Hongkongu, by došlo v New Yorku, Paříži či jiném evropském městě. Cožpak by místní policie nejednala? V očích některých médií plnila policie v Paříži a Katalánsku při zatýkání nelegálních demonstrantů své povinnosti. Avšak v čínském Hongkongu, bez ohledu na to, jak násilní demonstranti byli, jsou vykreslováni jako „bojovníci za demokracii“ a legitimní sebeobrana policie se stala „násilným zásahem“. Některá česká média se ušklíbají nad tím, že v Hongkongu byl vyhlášen „zákaz zakrývání tváří“, avšak patrně zapomněli, že ani české zákony neumožňují zakrývání tváří během demonstrací. Jednotliví čeští politici prohlašují, že je třeba stát na straně „pokojných hongkongských demonstrantů“. Zajímalo by mě, jestli opravdu neviděli násilné činy těchto takzvaných „mírových demonstrantů“ nebo jestli nemají postranní motivy? Proč neřeknou, že je třeba stát na straně hongkongské policie, která je oddána svým povinnostem a udržuje zákon a bezpečnost?
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Barbora Richterová
Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz
Mateřskou začne prý stát posílat zaměstnancům automaticky
Dobrý den, zajímalo by mě, jak to bude u OSVČ? Těm také bude chodit mateřská automaticky? Děkuji za odpověď. Lenka
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.
Další články z rubriky
15:05 „Jako v Rumunsku.“ Bývalý eurokomisař si pustil pusu na špacír. A je zle
Bývalý francouzský eurokomisař pro vnitřní trh Thierry Breton se vytasil s ostrým prohlášením. Při p…
- 10:05 Trump nebrání české zájmy. To je normální. „Jenom ti naši hájí cizí zájmy,“ ozval se Tlustý
- 8:40 Fiala vytáhl proti pochybovačům. Lidé ho utloukli průzkumem
- 21:08 „Nekupujte to.“ Potraviny. Srovnání cen s Německem, které rozpálí Čechy. Padla výzva
- 18:30 Vedle soudního verdiktu se šíří VIDEO: Trump a Obama spolu. Náhle přichází Harrisová
- 7:10 Očekávané vysílání s předsedkyní AfD: Musk občas nevěřil, co je v Německu možné