Moderátor Jakub Železný začal omluvou, protože se mu u roušky přetrhlo poutko. „Já nevím, jestli mám rovnou ukázat vám, ale takhle se nám to stává s těmi rouškami,“ ukazoval již zbytečnou roušku Hamáčkovi, ale ten hned kontroval: „Ta nebude ze skladu ministerstva vnitra.“
Ruml měl srovnat politiku dnes a na začátku nekomunistického Československa. „Tehdy šlo hlavně o svobodu a demokracii,“ uvedl hned zkraje. Ale bohužel se prý vytratil zájem o veřejné dění. „Dneska vlastně sklízíme plody nezájmu o svobodu a demokracii,“ řekl. I Hamáček měl hodnotit, ale podotkl, že tehdy mu bylo jedenáct let. „Ale ty Havly, Klause a Zemany jste vnímal jako malý kluk,“ povzbuzoval ho Železný.
„Samozřejmě, tam se formoval ten politický systém. Nejdřív Občanské fórum, které se logicky muselo rozpadnout, fenomén Václava Klause, vznik ODS, velké překvapení Občanského hnutí, které mělo spoustu ministrů, ale vůbec se nedostali do Parlamentu, to byly ty začátky, politická scéna se začala polarizovat, dělit na levici a pravici. Ale co je asi neporovnatelné, je role médií a možná sociálních sítí. Kdyby byly v roce 1989–1990 sociální sítě, kdoví jak by to dopadlo, to je asi největší rozdíl,“ mínil Hamáček.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas