Ze zprostředkovatelské smlouvy z roku 2007, kterou má Česká televize k dispozici, vyplývá, že skoro polovina peněz, které dopravní podnik posílá za dodání jízdenek firmě Neograph, putuje dál do společnosti Cokeville Assets ovládané Kmeťem a sídlící na Britských Panenských ostrovech. Za zprostředkování smlouvy mezi firmou Neograph a DPP měla společnost Cokeville dostat z každého lístku 17 haléřů.
Minulý týden pak Nadační fond proti korupci uvedl, že peníze z Britských Panenských ostrovů se pak nejspíš vracejí zpátky do Prahy k lobbistovi Ivo Rittigovi. Ten to ostře odmítl a chce na představitele fondu podat trestní oznámení. Rittig je v médiích spojován s ODS, například s bývalým středočeským hejtmanem a nynějším ministrem zemědělství Petrem Bendlem.
Nyní má televize k dispozici další smlouvu, z níž je prý zřejmé, že firma Alseda, za kterou Kmeť rovněž jedná, dostala přímo od dopravního podniku šest milionů korun za rady, zda v pražském metru postavit turnikety. Dopravní podnik nakonec projekt na stavbu turniketů zrušil. "A tvrdí, že peníze, které poslal firmě Alseda za její rady, utratil hospodárně," konstatovala ČT.
Nadační fond proti korupci už minulý týden předložil údajné důkazy, že čtyři miliony měsíčně z Kmeťovy firmy Cokeville Assets odcházejí na účet Rittiga. Ten popřel, že by šlo o peníze za jízdenky. A stejně jako Kmeť odmítá s médii komunikovat, uvedla ČT.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pas, čtk