Český vysokoškolský pedagog a vědecký pracovník Jan Bierhanzl na sebe upoutal pozornost, když v roce 2015 psal dopis kardinálu Dukovi.
Protestoval proti tomu, že za prezidenta Zemana odsloužil v Lánech mši svatou. V roce 2017 podepsal otevřený dopis zastupitelům Magistrátu hlavního města Prahy proti výstavbě Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí. V únoru 2018 inicioval dopis sta signatářů do Vatikánu proti prodloužení mandátu arcibiskupa Dominika Duky po dovršení věku 75 let.
Teď si docent Bierhanzl stěžuje, že navzdory svým znalostem musí hledat další práci.
„Jsem vědecký pracovník na plný úvazek. Přesto musím mít druhou práci,“ napsal na sociální síti X. A přihlásil se k odborářské kampani známé pod heslem Konec levné práce.
„Nedůstojně ohodnocených profesí nejen v akademické, ale i veřejné/státní sféře je bohužel mnoho. V mém oboru většina lidí musí mít 2 práce, nebo k úvazku ještě neustále žádat o nové granty. Už druhý rok upozorňujeme vládu, že to není důstojné a udržitelné a stále se nic neděje,“ doplnil v dalším příspěvku.
A to už se neudržel konzervativní glosátor veřejného dění Ondřej Tesárek.
„Představte si můj šok, že primární motivací levice je zvýšení jejich vlastní výplaty. Tyhle zmrdy vyřeší školné a studentské půjčky. Jinak je to další deranged týpek s radikálními názory, který za život nevytvořil jedinou korunu přidané hodnoty a je pro společnost čisté minus. Jen spálil méně peněz než třeba Nejedlová,“ nebral si servítky Tesárek v narážce na nedávnou lídryní Zelených do voleb do Evropského parlamentu.
V letech 2002 až 2008 Bierhanzl studoval románskou filologii a filozofii na FF UK v Praze. Poté absolvoval několik studijních pobytů ve Francii.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Miloš Polák