Stýská si také na to, že v Česku je považováno za velký byznys uhlí nebo půjčky, „prostě věci z 19. století, které jsou ještě často spojovány s postprivatizační epochou“. „Nám, kdo děláme trochu jiný byznys, ale Zemanův postoj ubližuje. Pokud bychom chtěli podnikat v Číně, tak to musíme dělat s hrdostí a ne s tím, že obchodnímu partnerovi lížete zadnici. Zjednodušeně řečeno, nikdo si od nás produkt nekoupí ze soucitu k naší slabosti, ale jen proto, že je nejlepší. Kvalitní ekonomická diplomacie podle mě vypadá úplně jinak. Nepotlačuje zájmy vlastních lidí, nepotlačuje demonstrace proti názoru někoho jiného, má být svobodná na úrovni demokratického i svobodného myšleni. To, co předvádějí ty loutky na Hradě, je k pláči. Skupina ubožáků kazí náladu všem lidem a navíc byznys poctivým podnikatelům,“ uvedl Tomek.
Celý text je ZDE
Podle jeho názoru se to, co provádí Zeman, ekonomickou diplomacií nazývat nedá. „Je to řiťolezectví a ukazuje to, že se za posledních 25 let nic v jeho vnímání světa nezměnilo. Zamrzl, podle mě, myšlením v sedmdesátých letech. Občas od někoho slýchám, že je chytrý, ale podle mě není, soudě dle jeho vyjadřování. Když se podíváte na vládní delegaci slovenského prezidenta Kisky, tak ta je tvořená z půlky lidmi z „toho co nazýváte velkým businessem” a z poloviny lidmi z mladých, moderních firem, včetně start-upů. Mému byznysu prezident Zeman v zahraničí nepomáhá, ale ubližuje. A podíváte-li se na fotografie prezidentské podnikatelské delegace v zahraničí, vidíte rok 1960, možná 1970. Rozhodně ne 21. století,“ dodal Tomek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam