„Žádný požadavek, který vede ke skutečnému zvýšení bezpečnosti, není drahý," připustila Drábová v Radiožurnálu. Zdůrazňuje však to skutečné zvýšení, podle ní totiž často jde o honbu za co nejdražším řešením. „Jsem a vždycky budu technik, který má nastavené parametry," popisuje svou povahu.
Související: Drábová: České jaderné elektrárny by měly odolat i zemětřesení
Protože je sama odbornice na jadernou energii a ne politička, obává se právě drahých opatření, o nichž by se rozhodlo „nahoře". „Budu mile překvapená, když tomu tak nebude. Ale neříkám, že je to hotová věc," zároveň uklidňuje.
Podle Drábové je potřeba, aby se po katastrofě ve Fukušimě lidé nebáli, ale naopak se z události poučili. „Zátěžové testy jsou první z celé řady kroků poučovacího procesu," vysvětluje dál. Je prý potřeba, aby se v rámci Evropské unie dál udržovala diskuze na striktně technické úrovni. Sice si pořád myslí, že jde jen o zlomek celkové diskuze, ale aspoň by politici měli nechat mluvit ty, kteří s jadernou energií mají zkušenost a rozumějí tomu.
Čtěte více:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan