S kým také hovořily ParlamentníListy.cz o problematice soužití muslimů a většinové populace:
Kněz a exsenátor Zdeněk Bárta, evangelický pastor Dan Drápal, politoložka Vladimíra Dvořáková, politolog Petr Robejšek, exministr zahraničí Cyril Svoboda, generál v z. Andor Šándor, vojenský analytik Martin Koller, sociolog Libor Prudký, publicista Roman Joch, analytik Jan Schneider, Ředitel Česko-arabského centra Šádí Shanaáh ,ministr kultury Daniel Herman, armádní generál v z. Jiří Šedivý, profesor Stanislav Štech, důstojník Řádu akademických palem, novinářská legenda Jan Petránek, mnohonásobný šéfredaktor Pavel Šafr, poslankyně ODS Jana Černochová, senátor ODS Jaroslav Kubera, emeritní biskupka Jana Šilerová, věřící z Valašska, šéf Společnosti česko-arabské Josef Regner, senátor a někdejší kněz František Bublan
Katastrofa, Česká televize si podepsala ortel. Mediální analytik Petr Žantovský už se dlouho tak nerozčílil jako při sledování pořadu Hyde Park České televize, kde byl hostem docent Martin Konvička, lídr iniciativy Islám v ČR nechceme. „Absolutní katastrofa z hlediska mediálního, žurnalistického výkonu moderátorky veřejnoprávního média, jejíž povinností je ctít a respektovat názor druhé strany. Dostali zřejmě za úkol udělat z pana Konvičky fanatického ne zcela svéprávného jedince, který je nebezpečný. Dokonce tam i zaznělo, že hnutí proti islámu je nebezpečnější než samotný islám,“ rozladěně popisoval Žantovský, který by prý tolik trpělivosti jako Konvička neměl. „Odešel bych. Za těchto zcela neregulérních podmínek bych se s ní odmítal bavit. Způsob, jakým ho ponižovala, urážela, byl tak nehorázný, že jsem to dlouho v ČT neviděl,“ hodnotil naštvaně Žantovský. „ČT předvedla, proč nemá existovat a proč nemá být placena z našich poplatků,“ dodal. „Už se mi to dlouho nestalo. Televize si podepsala ortel,“ pokračoval rázně analytik. Upozornil na časté přerušování vyjádření pana Konvičky a účelově kladené otázky nebo poznámky: „Proč o tom mluvíte? To je argumentačně za roh,“ reagovala například moderátorka.
Mlejnek: Je to běžný veřejnoprávní formát
Na pojetí debaty o kontroverzním tématu v pojetí veřejnoprávního média přináší ale zcela jiný pohled politolog Josef Mlejnek: „Je to běžný veřejnoprávní formát. Pozvali představitele iniciativy, která tvrdí, že islám je akutně nebezpečný. Přišlo mi to normální. Když přijde radikální antiislamista, tak je samozřejmé, že má moderátorka připravené názory z opačného spektra. Takto by to mělo ve veřejnoprávním médiu fungovat,“ uvedl Mlejnek a k vystupování Konvičky řekl: „Ukázalo se, že nemá podrobné informace. S ohledem na to, že je přírodovědec a docent, překvapilo mě, jak málo pracuje s empirickými fakty. Skoro vůbec je nezná. Když dostal konkrétní otázku, aby uvedl přesnější údaje, nevěděl,“ uvedl Mlejnek s tím, že na něj Konvička působil nedůvěryhodně.
Ptejte se svých politiků, jak chtějí řešit problematiku islamismu a terorismu:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Daniela Černá