Novátorský přístup při realizaci Green Dealu
Když přijíždíte do Tachova směrem od Plzně, projedete dlouhou alejí za obcí Trnová a po jejím zdolání se vám otevře pohled na stovky hektarů neuvěřitelně pestrých ploch. Až na horizont jsou vidět pozemky pokryté nádhernou směsí bodláků, pýru, šťovíku, rmenu a jiných plevelů.
Když mluvím o stovkách hektarů, mám na mysli plochu minimálně 1000 ha, která se rozprostírá asi na pěti katastrech. V průběhu jara, kdy se výše jmenované „plodiny“ začaly objevovat, se šlo domnívat, že se jedná o plochy obhospodařované společností, která skončila v úpadku. Opak je pravdou. Jedná se totiž o inovativní přístup ke Green Dealu. Při podrobnějším průzkumu složení porostu lze nalézt podsev jetele plazivého, který byl proveden do téměř hrubé brázdy. To trochu přeháním, protože v zájmu Grean Dealu je neorat. Kouzlem tohoto podsevu je skutečnost, že zabezpečí možnost čerpání dotací. Stačí pouze jednou ročně celou plochu zmulčovat. Vzhledem k tomu, že je srpen, lze očekávat, že k tomuto kroku pěstitel přistoupí v rámci podzimních prací.
Tachovsko průkopníkem… žádné čučkaření…

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: David Hora