Dusno na hranici s Mexikem: Střelba na americkou stráž, migranti zatím přecházeli

28.01.2025 22:22 | Monitoring

Na jižní hranici Spojených států došlo k přestřelce mezi americkou pohraniční stráží a členy mexického kartelu, což dále eskaluje napětí v oblasti. Incident přichází v době, kdy prezident Donald Trump posílil opatření proti nelegální migraci a učinil bezpečnost hranic jednou z hlavních priorit svého druhého funkčního období. Americké úřady nyní vyšetřují událost za účasti ministerstva vnitřní bezpečnosti, FBI a texaských bezpečnostních složek.

Dusno na hranici s Mexikem: Střelba na americkou stráž, migranti zatím přecházeli
Foto: X
Popisek: Ozbrojenci mexického drogového kartelu stříleli na agenty pohraniční stráže

Členové mexického kartelu byli v pondělí zachyceni na videu, jak zahajují palbu na agenty americké pohraniční stráže poblíž jižní hranice – právě ve chvíli, kdy se skupina migrantů údajně pokoušela nelegálně vstoupit do USA, uvedly úřady.

Dramatický útok se odehrál kolem půl druhé odpoledne místního času poblíž Frontonu v Texasu, uvedla ve svém prohlášení celní a pohraniční ochrana, uvedl server New York Post.

Podle všeho členové kartelu začali střílet ve chvíli, kdy se skupina migrantů snažila překročit řeku Rio Grande, uvedly zdroje pohraniční stráže.

Oddělení veřejné bezpečnosti v Texasu, které se podílí na bezpečnostních operacích na hranici s Mexikem, asistovalo americké pohraniční hlídce poté, co agenti při hlídkování ve Frontonu čelili střelbě od členů drogového kartelu v Mexiku,“ uvedl poručík Chris Olivarez na webu X spolu s řadou videí, na nichž je vidět těžce ozbrojený střelec.

 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

Petr Letocha byl položen dotaz

Migrační pakt

Popište prosím pregnantně dle všeho názoru výhody tohoto paktu.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pojď zpátky, nějak se domluvíme.“ Xaver pustil ven detaily jednání se Součkem. A dal mu výzvu

9:10 „Pojď zpátky, nějak se domluvíme.“ Xaver pustil ven detaily jednání se Součkem. A dal mu výzvu

Moderátor a člen Rady České televize Lubomír Xaver Veselý veřejně na Xaver Live vyzval generálního ř…