Jednou za to všichni dostaneme medaili, komentoval před několika měsíci podnikatel Jan Veverka aktivity Skupiny D, která kompletně zajišťuje dodávky dronů Nemesis na bojující Ukrajinu. Od výběru peněz až po transport na frontu. Jenže tato část jejich aktivity začala zajímat vojenskou policii. Hovořilo se o tom, že spolek, jehož čestnými členy jsou náčelník generálního štábu Karel Řehka i špičky prezidentské vojenské kanceláře, ke své aktivitě využívá armádní zdroje včetně testování ve vojenských prostorech a využívání diplomatických pasů k cestám na Ukrajinu.
Ministryně obrany Jana Černochová byla po informacích od vojenského zpravodajství mnoha věcmi překvapena a předala je vyšetřovacím orgánům.
Stanovisko zástupců organizace vyjádřil koordinátor strategické komunikace vlády a zástupce náčelníka hradní prezidentské kanceláře Otakar Foltýn: „Neexistuje, aby kdokoliv sloužící státu porušoval zákon. Co se ale může stát – je administrativní pochybení v bažině vnitřních předpisů, metodických pokynů a příruček.“ A ředitel spolku, herec Ondřej Vetchý, podal v souvislosti s negativními informacemi o spolku trestní oznámení, k němuž žádal i výslech ministryně obrany.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
válka na Ukrajině
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Jakub Vosáhlo