Stále častěji si migranti hromadící se na francouzské půdě myslí, že jim bude lépe v Británii. Pokoušejí se tak o snadněji proveditelnou, ale nebezpečnější cestu. Po útrapách trvajících stovky až tisíce kilometrů jim najednou třiceti- až čtyřicetikilometrová vzdálenost musí připadat mnohem snadnější.
Zimní období v Lamanšském průlivu je však mnohem krutější. Prudké poryvy téměř neustálého větru a náhle se zvedající vlny, které mohou dosahovat mnoha metrů, mohou snadněji čluny převrátit. Spadnout v této konstelaci do ledové vody může znamenat rychlé podchlazení.
Extrémně nebezpečná cesta přes Lamanšský průliv je i v důsledku velké hustoty lodní dopravy. Tuto mořskou trasu by se dalo přirovnat k dálnici D1 pro nákladní lodě.
Úřady hovoří o tom, že hlavní vliv na to opět mají pašeráci lidí. „Máme za to, že za těmito ilegálními pokusy malých lodí přeplout Lamanšský průliv jsou organizované kriminální gangy,“ citoval zpravodajský web BBC mluvčího ministerstva vnitra.
Lidé mířící do Británie jsou podle úřadu daleko častěji ekonomickými migranty než uprchlíky. Čtyřicetičlenná posádka zachycená v Lamanšském průlivu o Vánocích pochází z Iráku, Íránu a Afghánistánu. Jde především o muže.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab