„Napoleon, Hitler, zkoušeli to různí lidé a vždy to skončilo tragicky... Evropská unie se snaží dělat totéž, i když odlišnými metodami,“ řekl Johnson. „(EU) nemá vedení, které by všichni respektovali a chápali. To způsobuje absenci demokracie,“ dodal. České čtenáře o tom s odvoláním na zahraniční zdroje informuje ČTK.
Měl na mysli zrod evropského superstátu. EU v této snaze obchází demokratické mechanismy, a právě proto je odsouzena k neúspěchu. K dovršení všeho zlého navíc dnešní Unii dominuje Německo, které dosáhlo ekonomického zničení Řecka a faktického ovládnutí Itálie. Proto je třeba osmadvacítku opustit.
Proti Johnsonovi stojí současný britský konzervativní premiér David Cameron. Ten vede kampaň za setrvání ostrovního království v EU. Varuje totiž před tím, co se stane s ekonomikou království, pokud země královny Alžběty II. EU opustí. Nemluvě o poklesu politického vlivu Velké Británie. Stojí za pozornost, že Cameron se v této otázce potýká především s odporem ve vlastní straně, zatímco opoziční liberálové a labouristé ho podporují.
O setrvání ostrovního království budou Britové v referendu hlasovat 23. června. Síly odpůrců a příznivců EU jsou podle průzkumů v podstatě vyrovnané.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp