Ačkoli podle Mikela není špatné vědět, které servery jsou problematické z hlediska obsahu, zdá se mu ale poněkud problematické, když Evropské hodnoty vytvořily seznam, černou listinu nežádoucích médií, na základě mnohdy nejasných kritérií. Kdybychom přistoupili na stanovená pravidla think-tanku, údajně bychom mohli za proruský označit i server, který teď Mikel vede.
Jaká že to jsou pravidla? Za proruský lze podle Evropských hodnot označit takový server, který prezentuje extrémní pohled na nějakou událost, který vytrhává věci z kontextu nebo zamlčuje některá fakta. Vedle toho lze za proruský označit takový server, který se snaží uvést někoho v omyl. Háček je však v tom, že do hlavy druhému člověku nevidíte, takže nevíte, zda chce uvést někoho v omyl. Pokud ale web prezentuje jasnou lež a odmítá ji stáhnout, lze prý tvrdit, že uvádí lidi v omyl. A to vůbec nejdůležitější je, že články mají za cíl přímo či nepřímo pomoci Ruské federaci.
Mikel má za to, že Evropské hodnoty zvolily kritéria velmi volně a „studie“, ve které poukazují na škodlivost údajných proruských médií, nesplňuje přísné podmínky, kterým by měl vyhovět každý, kdo chce předložit kvalitní obsahovou analýzu. Mikel za to vyčinil Jakubu Jandovi a jeho spolupracovníkům. Čestnou výjimku si prý zaslouží Roman Máca, který pracuje kvalitně.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp