Co s tím? Pavlínu v řízení o exekuci zastupuje advokátka projektu nazvaného Děti bez dluhů Alena Vlachová. Mimo jiné se snaží dosáhnout zrušení původních nalézacích rozhodnutí, aby se její dluh co nejvíce snížil. Jak je tedy jasné - cílem tohoto projektu je podniknout všechny potřebné kroky směřující k oddlužení dětí a zabránění výkonu exekuce.
Ano, mnozí se teď určitě zeptají, jak je možné, že děti mají dluhy, za které nemohou? Nejde jen o děti z dětských domovů, jako je tomu u Pavlíny, ale přesto jich je nejvíc. Děti vyrůstající v dětských domovech totiž mají hlášeno trvalé bydliště podle trvalého bydliště své biologické matky. A to znamená většinou v místě, kde se dítě prakticky nevyskytuje, často dokonce kde ani nikdy nebylo.
Obce dodržují zákon, zatímco na dítě a jeho skromný majetek číhá exekutor
„Jejich domovským obcím to však nebrání v tom, aby dětem vyměřily dlužnou částku za komunální odpad, který v místě trvalého bydliště zjevně neprodukují. Rodiče dětí za ně tyto poplatky samozřejmě neplatí, a tak dluh v průběhu let narůstá. Nakonec obec předá věc exekutorovi, který si k existujícímu dluhu připočte nemalý poplatek. Tak může velice lehce nastat situace, že se dítě stane účastníkem exekučního řízení. To vše zdánlivě v souladu s platnou zákonnou úpravou. Dítě se často o tomto faktu ani včas nedozví, protože veškerá korespondence je adresována rodičům dítěte, kteří zůstávají zákonnými zástupci dětí,“ popsala ParlamentnímListům.cz realitu advokátka Alena Vlachová z advokátní kanceláře VEPŘEK CASKA VLACHOVÁ..
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Hechtová