Jako ředitel ČRo si prý sám nikdy nepsal soukromé e-maily. Když se chystal na schůzku k premiérovi, bylo to na předem domluvenou audienci. „Já jsem svedl velkou bitku s expremiérem Nečasem, kde mi bylo nuceno, koho si mám doladit do funkce náměstka, ale já jsem řekl ne, obsadím si to sám. A od té doby jsem měl klid,“ prozradil hned v úvodu host.
Za přešlap pokládá e-mailovou komunikaci mezi předsedou Rady Českého rozhlasu Petrem Šafaříkem a premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). Za to by měl být nejen zbaven předsednické židle v Radě Českého rozhlasu, ale měla by zasednout sněmovna a odvolat ho,“ konstatoval. V tuto chvíli ale prý spíše sledujeme snahu celou věc zamést pod kobereček. Aby se na vše zapomnělo.
Přál by si, aby příští generální ředitel byl člověk s určitou vizí, kde bude veřejnoprávní médium za šest let a jak se bude vyvíjet. Záleží tedy na tom, jak se nakonec funkce nově zvolený ředitel chopí. „Buď to bude vizionář, nebo technokrat,“ doplnil Duhan. Skvělým technokratem by podle jeho názoru byl pan Kralert. Spekuluje se také o panu Skřivánkovi. Konečné slovo je ale na Radě rozhlasu. Duhan se obává, že příští ředitel bude povolnější vůči politické moci.
V tuto dobu se údajně totéž odehrává v Polsku. Jenže podle Duhana se nic zvláštního vlastně neděje. Stačí si totiž vzpomenout, že někdejší vláda Občanské platformy vyházela konzervativní novináře, dnešní konzervativní vláda vyhazuje liberálně smýšlející redaktory. „Oboje je špatně, ale v postkomunistických zemích to tak bohužel je,“ podotkl.
Nakonec Duhan přidal pár slov i k vlastnímu pádu. Vedla k němu kauza zaměstnání vlastního syna v rozhlasu. Podle jeho názoru to byla zástěrka. ČRo byl v kondici, ale zřejmě byl někomu nepohodlný.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp