Mezi stranami, které vsadily na protiislámskou, antiuprchlickou či nacionalistickou kartu jsou například Tomio Okamura a jeho Svoboda a přímá demokracie, Úsvit, Dělnická strana či republikáni. Existují však i nová uskupení, například s názvem Ne ilegálním imigrantům - peníze pro naše lidi. Za tímto uskupením stojí mimo jiné Petr Hannig.
„Až přijedou imigranti, tak to bude stát peníze. Z krajského zastupitelstva to ovlivníme tak, že se budeme snažit, aby v krajích, kde třeba utvoříme koalici, že ilegální imigranti nedostanou možnost sociálního bydlení. Budeme mít ale i krajské programy,“ uvedl Hannig k programu hnutí.
Jak uvádí sociolog Daniel Prokop, určitou šanci tyto protestní bloky mají, jejich problémem je pouze to, že jich je hodně. Záviset však bude třeba také na tom, jak se k migraci postaví velké strany. Například předseda hnutí ANO Andrej Babiš se v minulých dnech postavil proti uprchlíkům velmi výrazně, tvrdý postoj zaujímá i ČSSD díky ministru vnitra Milanu Chovancovi. Po zastavení nekontrolované migrace volá i ODS.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef