O nepřetržitém provozu služeben se píše v reformě policie, o které se hovořilo především v souvislosti se slučováním elitních útvarů do Národní centrály pro boj proti organizovanému zločinu. O ní však v reformě není napsáno nic.
Místo toho je v dokumentu uvedeno, že se přibere celkem čtyři tisíce nových mužů zákona, koupí se dva velké vrtulníky pro dvacet lidí a lepší počítače. Jsou zde však také vypsány slabiny. „K 1. lednu 2015 mělo 120 z celkem 521 služeben ve stavu méně než 15 policistů, což ve svém důsledku znamená, že tato oddělení nemohou zajistit 24hodinový provoz,“ píše se zde. Policejní prezident Tomáš Tuhý nepřetržitý provoz přitom vnímá jako bonus, nikoliv jako povinný standard.
Problémem, se kterým se policisté potýkají, je také jejich příjem. V současné době totiž muži zákona berou jen 126 procent průměrného platu, kdežto před deseti lety to bylo 150 procent. „Ročně odchází přibližně osm set lidí. Aktuálně máme přes tisíc lidí podstav, ale to je přirozený stav. Předpokládám, že plán náborů plníme. Je to také o kapacitě škol,“ řekl Tuhý.
Podle nové reformy by policisté také měli vylepšit komunikaci s občany či se zapojit na sociální síti Facebook.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef