„Sněmovna by v režimu legislativní nouze měla projednat zákony, na kterých jsme se dohodli a které reagují na aktuální situaci,“ oznámil na tiskové konferenci Hamáček.
Mezi těmito zákony je pozastavení EET, odložení plateb na sociální pojištění, odklad maturit, zavedení kurzarbeitu a ještě několik dalších opatření.
Plošná karanténa zůstane v celé České republice v platnosti až do 1. dubna.
Pár slov padlo i na konto pendlerů. Prý si budou muset vybrat.
„My vnímáme ty reakce z příhraničních krajů. Už jsme říkali, že chceme občanům umožnit pracovat v zahraničí, aby mohli pracovat a platit hypotéky, ale současně je to ten poslední kanál, kterým do země plyne nákaza,“ vysvětlil Hamáček.
Vláda se prý rozhodla udělat kompromis a Čechům, kteří pracují v zahraničí, chce umožnit tam pracovat dál, ale po tři týdny se nesmějí vrátit do Česka. Mohou bydlet na rakouské či německé straně hranice a pracovat tam. Kdo se rozhodne vrátit, zamíří do karantény. Policie to prý bude pečlivě kontrolovat.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: mp