Hamáček vykoumal, jak vybrat od lidí navíc 100 miliard. Teď to chce domluvit se senátory

23.11.2020 21:46 | Zprávy

Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček chce požádat Senát, aby přepracoval daňový balíček tak, aby jeho dopad na rozpočet byl o 100 miliard korun nižší, než jak schválili poslanci. Opakovaně navrhl sazby daně z příjmu 19 a 23 procent a nově výši slevy na dani na poplatníka 30 tisíc korun, píše iDNES.cz.

Hamáček vykoumal, jak vybrat od lidí navíc 100 miliard. Teď to chce domluvit se senátory
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček

ANO, ODS a SPD ve Sněmovně podpořily návrh premiéra Andreje Babiše na zrušení superhrubé mzdy a nové daně z příjmu z hrubé mzdy ve výši 15 a 23 procent, přičemž vyšší sazba má být jen z příjmu nad 140 tisíc korun. Pirát Mikuláš Ferjenčík k tomu získal podporu pro zvýšení roční slevy na dani z 24 840 na slevu ve výši měsíční průměrné mzdy, což slevu na dani zvýší zhruba o deset tisíc korun.

„Sejdu se tento týden s předsedy klubů v Senátu a navrhnu kompromis: zrušení superhrubé mzdy, sazby 19 a 23 %, sleva na popl. 30 tisíc Kč. Živnostníkům se nezvýší daně, obce a kraje nepřijdou o své příjmy. Dopad cca 37 mld. Kč, o 100 mld. méně než návrh noční koalice ANO, ODS a SPD,“ oznámil na svém Twitteru vicepremiér Jan Hamáček.

 

 

Původně se Hamáček ve Sněmovně zasazoval o zvýšení slevy na dani o 200 korun měsíčně, tedy ročně na 27 240 korun. Dopad svého upraveného balíčku odhadl vicepremiér na 37 miliard korun.

S předsedou Senátu Milošem Vystrčilem plánuje jednat premiér Andrej Babiš a ministryně financí Alena Schillerová. Jejich snahou naopak bude, aby Senát z balíčku odstranil zvýšení slevy na dani, které prosadili Piráti, a podpořil zrušení superhrubé mzdy a sazby daně 15 a 23 procent.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Co myslíte, že bude s budoucností Evropy a tedy i naší?

Jestli budeme jediný, kdo se bude snažit o ,,zelenou politiku"? A jaký to má význam pro životní prostředí, když se o ochranu klimatu budeme snažit jen my? Vždyť v porovnání třeba s USA nebo Asií jsme pidi světadíl. Nebo je podle vás nějaká šance, že by se politici v EU konečně probrali a začali také...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Izrael a holokaust neexistují. Proti okupantům džihád. Takové učebnice pro palestinské děti platí EU už léta

20:54 Izrael a holokaust neexistují. Proti okupantům džihád. Takové učebnice pro palestinské děti platí EU už léta

Odkazy na utrpení Židů, jako je šoa, což je hebrejská obdoba řeckého pojmu holokaust, nebo antisemit…