Jak Týden.cz píše, své první politické kontakty Herman získal, když měl jako kněz blízko k vlivnému Hnutí fokoláre. Fokoláre hlásá všeobecné bratrství, bylo založeno v roce 1943 Italkou Chiarou Lubichovou. V osmdesátých letech získalo toto hnutí v České republice silnou pozici v podzemní církvi a po revoluci našla generace lidí vyrůstající v něm uplatnění v celém spektru společnosti, čímž se hnutí chlubí i na svých stránkách.
S Hnutím fokoláre prý Hermanův život úzce souvisí. Podle serveru je možné, že jeho členové prosadili Hermana v roce 2010 do čela ÚSTRu s pomocí Hermanova přítele, exministra vnitra za ČSSD Františka Bublana. "Tam určitě nebyla žádná lobby," tvrdí ale Herman.
Varování exministra Kalouska
Že je fokoláre vlivným hnutím, je podle některých názorů zřejmé. "Příslušníci fokoláre jsou mimořádně aktivní," řekl loni časopisu Týden exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).
"Oblíbili si lidovou stranu jako politickou instituci, v níž se chtěli angažovat. Problém je, že díky tomu v KDU-ČSL vznikla paralelní rozhodovací struktura. Strana měla volené orgány a vedle nich bylo fokoláre - propojené, dobře organizované a snažící se ovlivňovat rozhodování," dodal poslanec.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: adr