Většina pak na prvního místopředsedu navrhla Jaroslava Faltýnka. Šéf poslanců ANO je jím i nyní.
Sněm začne v 09:00, o půl hodiny později je v plánu nejprve Babišův, posléze Faltýnkův projev. Dále vystoupí různí hosté včetně některých ministrů, uvedla mluvčí ANO Lucie Kubovičová. Volba předsedy by se měla uskutečnit kolem 15:00, následovat budou volby dalších členů předsednictva.
Na předsedu byl nominován pouze Babiš, který ani v předchozích letech neměl protikandidáta. Na sněmu v roce 2015 dokonce získal 100 procent hlasů, což tehdy kritizoval s tím, že se měl alespoň někdo zdržet. Před dvěma lety ho podpořilo 195 z 210 delegátů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp