Úvodem se hovořilo o brexitu. „Měl by to být odchod podle dohody. Ale vůbec to na to nevypadá. Ukazuje se, jak je to obtížné vystoupit z takového svazku. To si měli Britové uvědomit,“ poznamenal Petr Pithart. „Premiér David Cameron pak rezignoval, ale myslím si, že se mohl i zastřelit. To vše způsobilo katastrofu, která nemá konec,“ hovořil o tehdejší politice Velké Británie, která vedla k brexitu.
„Brusel nedává Therese Mayové únikovou cestu, protože nechce, aby Británii následovaly další státy. Je to odstrašení, také Středoevropanů. Kdyby vyklouzli bez penalizací, kdo ví, kam by to vedlo,“ podotkl.
Politolog Petr Kopecký se domnívá, že Evropská unie již několik ústupků udělala, ale dělá je tak, aby nebylo příliš vidět, že je dělá. „Premiérka Mayová se snaží tu situaci maličko vyhrotit. Ona se snaží vytvořit krizovou situaci a donutit strany k tomu, aby hlasovaly pro dohodu,“ míní Kopecký.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef