Hrdina z britského parlamentu: Kolemjdoucí náměstek ministra poskytoval první pomoc pobodanému policistovi

22.03.2017 18:45 | Zprávy

Události před londýnským parlamentem již nejspíš mají prvního hrdinu. Je jím Tobias Ellwood, náměstek britského ministra zahraničních věcí Borise Johnsona. Ten měl poskytnout první pomoc policistovi, kterého pobodal útočník před britským parlamentem.

Hrdina z britského parlamentu: Kolemjdoucí náměstek ministra poskytoval první pomoc pobodanému policistovi
Foto: pixabay.com
Popisek: Londýn

Náměstek ministra zahraničí Tobias Ellwood podle informací z britských médií ví velmi dobře, co je to terorismus. V roce 2002 měl přijít o bratra při výbuchu na Bali. Přesto nyní neváhal a začal poskytovat první pomoc policistovi, který střežil budovu parlamentu ve Westminsteru a při tom jej pobodal útočník, který se do areálu pokoušel dostat. Policistův kolega poté útočníka postřelil.

Jeden ze svědků popsal, že muž hovořil se dvěma policisty u brány do areálu parlamentu. „Měl něco v ruce. Přistoupili k němu dva policisté ve žlutých bundách. Jeden z nich najednou padl k zemi. Druhý běžel pro pomoc. Muž se rozeběhl směrem ke vstupu do parlamentu. Ostraha na něj nejprve zakřičela, pak na něj třikrát nebo čtyřikrát vystřelili,“ líčil svědek.

Náměstek Ellwood, někdejší kapitán britské armády, se měl v parlamentu v době útoku pohybovat u vchodu, a tedy viděl, jak se útočník pokouší proniknout. Po jeho zneškodnění se okamžitě ujal záchrany policisty a poskytl mu dýchání z úst do úst. V jeho záchraně vytrval i po příjezdu dalších policistů, dokud na místo nedorazila záchranka.

 

 

Svědectví o hrdinském činu náměstka Ellwooda poskytlo hned několik svědků, z médií s ním jako první přišel web deníku The Telegraph.


 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drulák před lidmi o Bekově reformě: Korporáty potřebují otroky. Asie si nás namaže na chleba

13:03 Drulák před lidmi o Bekově reformě: Korporáty potřebují otroky. Asie si nás namaže na chleba

Korporáty potřebují otroky, nikoliv svobodně přemýšlející lidi s logickým myšlením. Pro vazalský stá…