„Hlavním tématem těchto voleb bude bezpečnost, a to z hlediska jak obecné kriminality, případně politické bezpečnosti, to znamená terorismu, tak je to i otázka toho, čemu se říká eurototalita,“ uvedl večerní setkání Koller. „Další problémy, které se na nás valí z Bruselu a z Berlína, které se snaží změnit realitu naší země k horšímu.“
Rodinná relikvie a exkurze do soukromí
Poté přítomným ukázal rodinnou relikvii – československou vlajku, které bude podle Kollera za dva roky devadesát let. Ušila ji jeho babička, když se ustavila Československá republika a používal ji starosta v obci Mešno až do roku 1939. Potom se vlajka ukrývala zabalená v novinách za trámem do konce druhé světové války. „A je to takový symbol vlastenectví,“ pochlubil se Koller a osvětlil své vazby na Plzeňsko:
„Jsem rozený Pražák, ale pocházím z Plzeňska, mám tu hluboké kořeny i kamarády. Proto jsem odmítl jít do voleb v Praze a rozhodl jsem se jít tam, kam mne táhne srdce,“ dojal přítomné. „Naše rodina sem přišla koncem 16. století z Německa, byli to katolíci a většinou sedláci a statkáři. Můj pradědeček měl velkostatek ve Volduchách a byl to známý odborník na lidové léčitelství. Jeho žena vyučila našeho nejslavnějšího lidového léčitele Mikoláška. Další můj příbuzný, strýc Nekola, byl velitelem dělostřelectva československé obrněné brigády na západě. Mám tu řadu dalších příbuzných, kteří mohou doložit, že v této oblasti nejsme cizinci. Podílel jsem se na vytváření prvních a druhých Slavností svobody v Plzni,“ ukončil své představování Koller.
Pomatený, drogově závislý šlechtic
Pak už se „rozjel dobře namazaný stroj“ – Martin Koller se pustil do kritiky Evropské unie a současného vedení naší republiky: „Naše hlavní ohrožení je dáno tím, že se EU opírá o produkt jistého Kallergiho, který byl rakousko-japonský míšenec, který se oddával drogám; a nakonec se z toho člověka stal jeden ze symbolů EU,“ pustil se do tajemného šlechtice z poběžovického zámku na Domažlicku Koller. „Takže jakýsi podivný narkoman s podivnými myšlenkami je dnes reprezentantem toho, co se nám snaží EU vnutit. Není to nic jiného než etnicko sociální inženýrství neboli, na rovinu řečeno, rasismus. Nijak zvlášť se to neliší od toho, co chtěli nacisté, pouze nacisté chtěli ze sebe udělat vyšší rasu a z těch ostatních otroky; takto se postupuje tak, že se nám tady někdo snaží násilným mícháním národů vytvářet nižší rasu jako otroky. Bohužel stává se z toho naprosto reálná záležitost, i když u nás posloucháme výmluvy našich politiků, že u nás se stále nic neděje.“
Více ubytoven pro radost Německa
Poté se Koller pustil do „vývozu“ běženců za hranice SRN: „Je stále více tendencí, aby se tu vytvářely ubytovny pro německé migranty – nebudu říkat uprchlíky, protože žádnými uprchlíky nejsou. Jsou to sociální migranti, většina z nich není ani ze Sýrie. Němci mají jeden obrovský problém. Oni jsou schopni je uživit, platit jim bezpracnou dovolenou tady, ale oni je nemají kde ubytovat, nemají kapacity. To znamená, že se budou více snažit natlačit je i do okolních zemí, přestože jsme je nezvali, jak správně řekl náš prezident. Zde je důležitá otázka krajů, samospráv, které mohou alespoň určitým způsobem omezit možnost vzniku ubytoven pro tyto nevítané cizince, kteří by měli pobírat sociální dávky na německé úrovni, to znamená větší, než má mnoho našich občanů plat. V tom vidím nejaktuálnější problém současnosti.“
Jednotná Unie? K smíchu!
Druhý problém podle Martina Kollera je, že se zde neustále posiluje tendence po vytvoření monopolu moci. „To znamená něčeho takového, jako vidíme na Ukrajině. Monopol moci jednoho člověka, nějakého oligarchy – my jsme malý stát proti Ukrajině, tam to ovládá pět rodin. A to se opírá o hnutí ANO. Jestliže naši občané nebudou mít zdravý rozum a budou volit monopol moci, tak se dostaneme do přesně stejné situace, jako je dnes na Ukrajině. To znamená, že v podstatě stát bude řídit několik lidí, kteří si z něho udělají doslova soukromou firmu. A jestliže někdo tvrdí, že stát se dá řídit jako soukromá firma, tak lže. Protože soukromá firma se nikdy nestará o sociální záležitosti, nikdy se nebude starat o nemocné, staré lidi. Soukromá firma se vždy stará o zisk. Pokud si toto neuvědomíme a zvolíme si totalitu, což je jedna z možností. O tom dokonce píší američtí odborníci, že situace v demokratických zemích je taková, že si můžeme demokraticky zvolit totalitu.“ Základem této totality je již dnes podle Kollera to, co vidíme v české praxi. Práce za třetinové platy ve srovnání s Německem při srovnatelných životních nákladech a cenách. „To není nic jiného než novodobé otrokářství. Tomu je třeba zabránit a zde je důležitá role všech, co vstupují do politiky, Aby náš stát nebyl kolonií a aby se nám vrátila důstojnost. To vše se ale opírá o dvě věci – o vlastenectví, národ, bezpečnost,“ ukončil svůj obsáhlý projev kandidát na senátora za Plzeňský kraj a sklidil velký potlesk.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Václav Fiala